W listopadzie 2016 r. nasza szkoła przystąpiła do IV edycji ogólnopolskiej akcji "Wszystkie Kolory Świata". Jest to globalny projekt UNICEF, w którym zadaniem uczniów jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Celem projektu jest:
- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
- pokazanie uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
- zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.


Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Uczniowie włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Angoli.
Jako zajęcia wprowadzające do akcji „Wszystkie kolory świata” koordynator szkolny – Sylwia Matuszak przedstawiła cele i założenia projektu oraz omówiła etapy tworzenia laleczki.
Uczniowie wraz z rodzicami stanęli na wysokości zadania, podeszli do działań bardzo entuzjastycznie, gromadzili materiały, szukali pomysłów, często w pracach brali udział wszyscy domownicy.
Efektem podjętych działań było uszycie 8 laleczek, a każda z nich była jedyna w swoim rodzaju. Wszystkie laleczki uczniowie i rodzice mogli podziwiać w specjalnie przygotowany miejscu na korytarzu szkolnym.
Wszystkie laleczki znalazły swoich opiekunów, a dla potrzebujących dzieci z Angoli zebraliśmy darowiznę w wysokości 410,00 zł.
Wszystkim, którzy w jakiś sposób włączyli się do udziału w akcji, bardzo dziękujemy!