Kolejnym sukcesem zwieńczony został udział naszych uczniów w XXIV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”. Młodzi regionaliści z klas 4-6 podjęli się trudnego zadania realizowanego metodą projektu. Przez kilka tygodni samodzielnie zbierali informacje o losach przodków, rodzinnych tradycjach, niezwykłych miejscach ziemi krośnieńskiej. Wyznaczali ciekawe trasy wycieczek rowerowych. Organizowali wyprawy w teren, robili dokumentację fotograficzną, przeprowadzali wywiady, selekcjonowali zgromadzone materiały, redagowali teksty, starannie opracowywali szatę graficzną.

W tym wszystkim bardzo wspierali ich rodzice. Swe zamierzenia, działania i wnioski konsultowali z opiekunem – nauczycielem historii. Efekt tych wspólnych zmagań okazał się rewelacyjny!

10 kwietnia 2017 r. w siedzibie PTTK w Krośnie Odrzańskim braliśmy udział w uroczystym ogłoszeniu wyników etapu powiatowego, na który wysłaliśmy 6 indywidualnych prac.

Okazało się, że mamy powód do dumy!

Dwie prace zostały zakwalifikowane aż do etapu centralnego:

  • Hanna Samulska z kl. 5. - „Pani Małgosia Opara – wielka artystka ziemi krośnieńskiej”
  • Nadia Leśko z kl. 4. „Moje rowerowo – spacerowe wyprawy po ziemi krośnieńskiej”

Dodatkowo na etapie wojewódzkim nasz powiat reprezentowała praca uczennicy kl. 6. Barbary Wróbel pt. „Osiecznica dawniej i dziś”

 

Tytułem finalisty etapu powiatowego uhonorowane zostały:

  • Wiktoria Sosnowska 5 – „Patroni mojej parafii w Połupinie”
  • Roksana Sawicka kl. 6 – „Dzieciństwo mojej babci Ireny Szewczyk”
  • Wiktoria Szafrańska kl. 6 – „Wspomnienia mojej babci Julianny Wagan”

 

Gorąco gratulujemy uczestnikom! Trzymamy kciuki za rywalizację w Warszawie i już dziś zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym!