Plan zajęć pozalekcyjnych

godziny

poniedziałek

wtorek

środa

czwartek

piątek

11.50 – 12.35

„Pobawmy się matematyką”  A. Brzezińska

 

 

 

 

 

12.40 – 13.25

„Zumba”

D. Będza

 

„Mały Artysta”

E. Stefanicka

SKS

M. Potocka

 

 

13.30 – 14.15

Kółko humanistyczne  B. Iskra

Zajęcia sportowe

M. Potocka

 

„Angielski śpiewająco”  E. Przeździęk

 

16.00 – 17.00

 

 

 

SKS

M. Potocka

 

 

 

Zumba dla dzieci.

Zajęcia taneczne prowadzone są w klasach młodszych I – III i mogą na nie uczęszczać wszystkie dzieci które lubią dobra zabawę i taniec. Układy opracowane specjalnie dla młodszych uczestników poprawiają kondycję fizyczną, koordynację ruchową oraz pozytywnie wpływają na ćwiczenie pamięci. Stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę. Dzieci do pracy motywuje również chęć występu na Zlocie Szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, którego jesteśmy tegorocznym organizatorem.

 

Konkurs Pięknego czytania

Po zakończeniu każdej części podręcznika do j. polskiego w klasie II organizowany jest Konkurs Pięknego czytania dla wszystkich chętnych uczniów. Na zwycięzców, jak i za udział dzieci otrzymują dyplomy i ciekawe nagrody, które zachęcają je do dalszego sięgania po książkę i ćwiczenia płynnego czytania, ćwiczącego nasz piękny ojczysty język.

 

Kółko Humanistyczne

Na kółku humanistycznym uczniowie starszych klas spełniają się jako młodzi literaci, poeci, krytycy, aktorzy, filmowcy, dziennikarze, językoznawcy, czy odkrywcy historii regionu. W tym roku szkolnym zredagowali listy, w których zaprosili Kawalerów Orderu Uśmiechu na XIII Ogólnopolski Zlot Szkół i Placówek noszących to wspaniałe imię. Zaprojektowali też szatę graficzną każdego z nich.

Na zdjęciach: ostatnie plastyczne korekty oraz radosne, wspólne odczytywanie niezwykłych listów od: Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Rzecznika Praw Dziecka - Marka Michalaka, papieża Franciszka, założycielki zespołu „Lazurki” Zofii Marcinek, pani profesor medycyny pediatry Danuty Chlebnej – Sokół, mecenasa Krzysztofa Bramorskiego oraz prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy Kazimierza Pleśniaka.