"Order Uśmiechu" - to jedyne w świecie odznaczenie nadawane dorosłym przez dzieci za okazane im serce, przyjaźń, dobroć i cierpliwość. Od piątku do niedzieli ( od 19.05 do 21. 05) POLSKĄ STOLICĄ ORDERU UŚMIECHU BYŁA SZKOŁA PODSTAWOWA W  OSIECZNICY z racji odbywającego się u nas  XIII Zlotu Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.  Na zaproszenie uczniów przybył   Kanclerz  Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu Marek Michalak,  zarazem Rzecznik Praw Dziecka. Jak zawsze nie zawiedli  Kawalerowie Orderu Uśmiechu: Lech Krychowski,  Krzysztof Bramorski, Kazimierz Pleśniak, Ryszard Kiełek,  ks.Piotr Sadkiewicz, który celebrował  uroczystą Mszę  Świętą  rozpoczynającą Zlot.  Batia Gilad z Izraela otrzymała  w Osiecznicy Order Uśmiechu.

Bieg o Uśmiech stał się już tradycją Zlotów Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na III Bieg o Uśmiech, który odbędzie się 20 maja ( sobota) od godziny 15.30. do 17.00 nad jeziorem Moczydło koło Osiecznicy. Bieg ma charakter akcji dobroczynnej, będziemy zbierać środki na leczenie Igorka Kruszyńskiego, chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Igorek mieszka w Krośnie Odrzańskim obecnie jest w trakcie leczenia chemią w Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Dyrektor Anna Chinalska uczestniczyła w Święcie Szkoły im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie. Piękną uroczystość zaszczycili swoją obecnością Kawalerowie Orderu Uśmiechu: Marek Michalak, Marian Zembala, Paweł Rajski, Ryszard Kiełek. Podczas pobytu w SP 12 Głogów, Dyrektor omówiła ważne sprawy dotyczące organizacji XIII Zlotu Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z Rzecznikiem Praw Dziecka Panem Markiem Michalakiem.

21 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się Wiosenny Turniej Jacka i Agatki o niezwykle dynamicznym przebiegu. Dzień zaczął się od wykonania zadań przydzielonym klasom, a skończył na szkolnej rywalizacji w sali gimnastycznej. Doskonałą porcję humoru dostarczyły nam pouczjące inscenizacje kukiełkowe duetów z każdej klasy. Ich bohaterami byli:  naiwny Jacek i roztropna Agatka – postacie stworzone przez Wandę Chotomską,  znane z dawnej Dobranocki.

16 marca 2017r. nasi trzecioklasiści odwiedzili nową siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrz. Dzieci mogły poznać dokładniej na czym polega praca policjantów i zobaczyć w jakich warunkach pracują, Największą atrakcją okazała się wizyta na strzelnicy, gdzie każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności. Bardzo serdecznie dziękujemy panu M. Matuszewskiemu za pokazanie tajników pracy i rodzicom za zorganizowanie wyjazdu. Dzięki wycieczce mamy kilku chętnych do pracy w policji.

Finał XVII Szkolnego Konkursu Recytatorskiego w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osiecznicy - niestety już za nami. 8 marca 2017 r. o laury zwycięstwa walczyli najlepsi recytatorzy ze wszystkich klas. Trzeba przyznać, że jury nie miało łatwego zadania, gdyż wykonawcy wysoko podnieśli artystyczną poprzeczkę. Ostatecznie nagrodzono następujących wykonawców: