12 listopada w kościele parafialnym p.w. Św. Piotra i Pawła nasi trzecioklasiści jak co roku lekcję patriotyzmu pokazali mieszkańcom Osiecznicy i gościom. Łzy wzruszenia na niektórych twarzach wycisnęło  wspólne śpiewanie, jakże bliskich naszym sercom "Roty" i  "Pierwszej Brygady". Księdzu Proboszczowi dziękujemy za zaproszenie i wsparcie wyjazdu dzieci na "zieloną szkołę".

Zdjęcie użytkownika Anna Brzezińska.

W przeddzień Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji historii w wykonaniu klasy III. Dzięki pięknym wierszom i chwytającym za serce piosenkom przypomnieliśmy sobie 123 - letnią drogę narodu polskiego do odzyskania upragnionej wolności. Dziękujemy.

Jak co roku koniec października to czas przypomnienia zasad zdrowego żywienia. Najważniejsza jest praktyka, dlatego też od rana po całej szkole rozchodziły się smakowite zapachy. Wszystkie klasy chciały zaskoczyć całą społeczność szkolną przepysznymi i zdrowymi daniami. Po prezentacji i degustacji przygotowanych z pomocą wychowawców i rodziców smakowitości przyszedł czas na zabawy i konkursy utrwalające wiedzę z zakresu dbałości o zdrowy styl życia. Mamy nadzieję, że przynajmniej niektóre przepisy i rady znajdą stałe miejsce w kuchni i życiu naszych uczniów.

Zdjęcie użytkownika Dorota Będza.16 października 2017 roku, Fundacja WOŚP zorganizowała próbę bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Wzięło w niej udział wg wstępnych deklaracji ponad 85 tys. osób. Jak co roku nasza szkoła  wzięła udział w tym wydarzeniu. Jesteśmy dumni z naszych uczniów !


Zdjęcie użytkownika Andrzej Nowak.  W piątek 29 września 2017 roku w Zespole Edukacyjnym w Osiecznicy miało miejsce bardzo ciekawe spotkanie, którego głównym motywem była odpowiedzialność młodego człowieka za swoją przyszłość.
Chęć jak najszybszego poczucia się dorosłym potrafi sprowadzić na manowce, a dokładając do tego naturalne dla młodych nastawienie poznawcze, przy braku ostrożności może wpędzić w kłopoty.
Czym jest alkohol, narkotyk, dopalacz ?

"Order Uśmiechu" - to jedyne w świecie odznaczenie nadawane dorosłym przez dzieci za okazane im serce, przyjaźń, dobroć i cierpliwość. Od piątku do niedzieli ( od 19.05 do 21. 05) POLSKĄ STOLICĄ ORDERU UŚMIECHU BYŁA SZKOŁA PODSTAWOWA W  OSIECZNICY z racji odbywającego się u nas  XIII Zlotu Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.  Na zaproszenie uczniów przybył   Kanclerz  Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu Marek Michalak,  zarazem Rzecznik Praw Dziecka. Jak zawsze nie zawiedli  Kawalerowie Orderu Uśmiechu: Lech Krychowski,  Krzysztof Bramorski, Kazimierz Pleśniak, Ryszard Kiełek,  ks.Piotr Sadkiewicz, który celebrował  uroczystą Mszę  Świętą  rozpoczynającą Zlot.  Batia Gilad z Izraela otrzymała  w Osiecznicy Order Uśmiechu.